340-12031 Stator Compatible With/Replacement For J&n Electrical Products 340-12031R 12V 95 Low Amps, 105 High Amps, 4.130" Lam Stack Id, 5.539" Lam Stack Od
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
07
quantity
Product details
Category
  • Specs: Stator, VOLT: 12, LOW AMPS: 95, HIGH AMPS: 105, CONDITION: New, LAM STACK ID: 104.900mm, LAM STACK ID: 4.130", LAM STACK OD: 140.700mm, LAM STACK OD: 5.539", LAM STACK THICKNESS: 0.783", LAM STACK THICKNESS: 19.900mm
  • Replaces OEM Numbers: ARROWHEAD: 340-12031, J&N ELECTRICAL PRODUCTS: 340-12031R
  • 100% New aftermarket Stator built to meet OEM specifications