Ticari Kasko Sigortası

Ticari Kasko Sigortası

 

Ticari Kasko Sigortası, zorunlu Trafik Sigortası’nın aksine sigorta sahibinin kendi aracını güvence altına almasını sağlar ki bu durum Kasko ile Trafik Sigortaları arasındaki en önemli farktır.

Kasko poliçenizi ihtiyacınız olan teminatlar doğrultusunda belirleyebilir, şirketimizin sizin için hazırlamış olduğu kasko ürünleri arasından ihtiyacınıza uygun kasko poliçesini seçebilirsiniz.

İsteğe bağlı sigortalar arasında yer alan Kasko Sigortası’nı şirketimizin avantajlı ve kapsamlı sigorta poliçeleriyle birlikte güçlendirebilir, araba sürme keyfinize güveni ve huzuru ekleyebilirsiniz.

Kasko sigortası ile sigortacı, sigortalının poliçede belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz kara araçlarından, römork veya karavanlardan iş makinelerinden, lastik tekerlekli traktörler, diğer zirai tarım makinelerinden doğan menfaatin aşağıda belirtilen risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan uğrayacağı maddi zararları teminat altına alır.

a) Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması,

b) Gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,

c) Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler, ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar,

d) Aracın yanması,

e) Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi

Genişletilmiş Kasko: Yukarıdaki teminat gruplarının tamamı ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek risklerden bir kısmı için teminatın verildiği üründür.

Atlas Hafif Ticari: Vergi numarası ile tüzel müşteri türünde hususi oto, kamyonet, ticari taksi, bireysel ve tüzel müşteri türünde motosiklet kullanım tarzında poliçe tanzim edilen üründür.

Atlas Ağır Ticari: Kamyon, çekici, römork/dorse, tanker, iş makinesi, özel amaçlı taşıtlar, tarım makinesi ve traktör kullanım tarzlarında poliçe tanzim edilen üründür.

Atlas Bus Grubu: Minibüs (Sürücü dahil 10-17 koltuk), Otobüs (Sürücü dahil 18-30 koltuk), Otobüs (Sürücü dahil 31 ve üstü koltuk) kullanım tarzlarında poliçe tanzim edilen üründür.

TEMİNATLAR:

 1. Çarpma, çarpışma, devrilme, düşme, yuvarlanma, yanma, hırsızlık
 2. Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve terör
 3. Deprem ve Yanardağ Püskürtmesi
 4. Toprak Kayması, Fırtına, Dolu, Yıldırım
 5. Sel ve Su Baskını
 6. Asıl anahtar ile aracın çalınması
 7. Anahtar kaybı
 8. Aracın yetkisiz kişilerce çekilmesi
 9. Sigara ve benzeri maddelerin temasıyla meydana gelen zararlar
 10. Kemirgen ve diğer hayvanların vereceği zararlar
 11. Kıymet kazanma
 12. Yeni değer teminatı
 13. Yurt dışı teminatı
 14. Yanlış akaryakıt dolumu teminatı
 15. Kullanım ve gelir kaybı teminatı
 16. Kişisel eşya teminatı
 17. Aksesuar teminatı
 18. Patlayıcı ve parlayıcı maddeler taşınması
 19. Taşınan emtea teminatı
 20. Hasarsızlık Koruma
 21. İhtiyari Mali Sorumluluk
 22. Manevi tazminat
 23. Ferdi Kaza
 24. Tedavi Masrafları
 25. Hukuksal Koruma
 26. Mini Onarım Hizmeti
 27. Yol Yardım Hizmeti
 28. İkame Araç Hizmeti

HASARSIZLIK İNDİRİMİ UYGULAMASI

Hasarsızlık İndirimi, Poliçenin birbirini takip eden vadelerde kesintisiz olarak yenilenmesine ve hasarsızlık halinin de bu süreler içerisinde devam etmesine bağlı olarak uygulanır. Vade bitiminde yenilenmeyen veya ara verilen poliçenin, sigortalı talebi doğrultusunda tekrar yenilenmesi halinde hasarsızlık İndirimi hakkı sona erer. Kısa süreli (bir yıldan az vadeli) poliçelerde uygulanmaz. Sigortalı gerçek ya da tüzel kişiyi takip eder. Sigorta konusu araç sahibinin değişmesi halinde poliçe teminatı ve ona bağlı olarak İndirim hakkı kendiliğinden sona erer. Ancak, araç mülkiyetinin; resmi nikahlı eşler arasında değişmesi ile finansal kiralama nedeniyle kiracıya geçmesi hallerinde, indirim hakkı korunarak, aynen devam eder.

HASARSIZLIĞI BOZMAYAN HALLER

Poliçe vadesi içerisinde meydana gelebilecek;

 • Bir adet cam kırılması hasarı
 • Bir defaya mahsus olmak üzere sadece araca takılı ses, görüntü ve telefon cihazı ve tertibatının çalınması hasarları,
 • Bir defaya mahsus olmak üzere far, stop, sinyal lambası ve dış ayna parçalarından sadece bir adetinin kırılması,
 • %100 rüculu hasarlar,
 • Mini onarım hasarı

hasarsızlığı bozmamaktadır.

ATLAS MUTUEL MİNİ ONARIM HİZMETLERİ

Aracınızın boya, kaporta, iç döşeme, plastik tampon, ön cam aksamlarında oluşabilecek küçük ölçekli hasarların, aşağıda belirtilen limitler dahilinde onarılması hizmetidir. Bu onarım hizmeti parça değişimi olmaksızın tamirat işlemlerini kapsamakta olup Binek otomobiller, Atlas Sigorta poliçesinde ‘Rent A Car veya Uzun Süreli Kiralama’ olarak belirtilen araçlar, Özel 4x4 Jeep ve Minivanlar, Ticari Panel Van, Minibüs ve Kamyonet tipi araçlar için geçerlidir.

Kamyon, Otobüs, 2.5 Ton ‘’ Brüt Yüklü Ağırlık’’ üzerindeki ticari araçlar, ticari taksiler, dolmuş ve Atlas Sigorta poliçesinde Rent a Car veya Uzun Süreli Kiralama olarak belirtilmeyen kiralık araçlar hizmet kapsamı dışındadır.

Bu onarım hizmeti sonrasında poliçenizin şirketimizce yenilenmesi durumunda hasarsızlık indiriminiz etkilenmeyecektir.

ATLAS Standart Mini Onarım "hizmeti kapsamında verilecek servis ve hizmetler şunlardır:

 • "Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme" ( 5 cm çapa kadar boya hasarsız kaporta göçükleri) 8 Adet/Yıl
 • "Boya Hasarlı Kaporta Düzeltme" (10 cm'ye kadar boya hasarlı kaporta göçük ve ezikleri) 4 Adet/Yıl
 • "Boya Tamiri, Mini Yama" (20 cm çapa kadar plastik tampon sıyrıkları, 30 cm ye kadar kaporta panel çizikleri ve sıyrıkları) 4 Adet/Yıl
 • "İç Döşeme Tamiri" (deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki 1 cm çapa kadar sigara yanığı, 5 cm çapa kadar yırtık, çizikler, 3 cm çapa kadar plastik parça kopukları) 8 Adet/Yıl
 • "Ön Cam Tamiri" (manda gözü, yıldız, kombine tip gibi 5 cm çapa kadar cam 8 Adet/Yıl
 • "Leke Çıkarma" (İç döşeme kumaş ve halılar üzerindeki 5 cm çapa kadar lekeler) 8 Adet/Yıl
 • "Plastik Tampon Tamiri" (Ön ve arka tamponlardaki teknik olarak onarılabilir her türlü göçük, yırtık, kopuk, Pütürlü Plastik Tabi Kaplama işlemleri vs. gibi plastik hasarları) LİMİTSİZ

İKAME ARAÇ

Poliçe süresi içinde kasko poliçe teminatına giren hasar neticesinde hususi otomobil ve hafif ticari (Kapalı Kasa-Açık Kasa-Frigofirik Kasa, Panelglasvan, Minibüs Özel Kullanım) araçlarda, aracın serviste 24 saatten fazla yatmasının eksper tarafından onaylanması kaydıyla; azami 7-10-15-30 güne kadar yıllık 2 olay ile sınırlı, sigortalı araç özelliklerine en yakını ile ikame araç hizmeti sağlanır. Minibüs ve Kamyonet kullanım tarzları için ikame araç hususi otomobil kullanım tarzında olacaktır.

Aracın çalınması, kısmi hırsızlık, pert (tam hasar) hasarlarında ve aracın trafikte seyrinin mümkün olduğu durumlarda bu hizmet verilmez. Aynı kazada seyahate devam için ayrıca kiralık talep edilmesi durumunda hizmetlerden yalnızca birisi geçerli olacaktır.

İş bu poliçe ile yurt dışı için ek teminatı almış olsa dahi, bu hizmet yalnızca yurt içinde sağlanmaktadır.

Uzun süreli operasyonel kiralama olarak tanzim edilen rent a car poliçelerinde bu hizmet 7 güne kadar yıllık 2 olay ile sınırlı olup sadece hususi otomobiller için verilmektedir.


HİZMETLERİMİZ  0(533)768-0972